sobota, 16 marca 2013

Ziemniaczki - Bajaderki

Trochę mi smutno, że nie mam czasu dodawać więcej postów niż 1-2 tygodniowo... Niestety lekko nie jest, ale postaram się poprawić, zwłaszcza, że jeśli dobrze pójdzie to niedługo będę miała jeszcze mniej czasu. Ale o tym powiem innym razem, bo nie chcę zapeszać:)

Jeśli chodzi o dzisiejszy wpis, to będzie on ściśle powiązany z jednym z moich ostatnich przepisów.
Chodzi mianowicie o babę drożdżową, która mimo, że była smaczna to niestety trochę obeschła i nie była już apetyczna w swojej pierwotnej postaci.
Jako, że nie lubię gdy marnują się owoce mojej ciężkiej pracy, a dodatkowo uwielbiam bajaderki postanowiłam dać owej babie drugie życie właśnie w formie tych szybkich ciastek bez pieczenia.
Jeśli lubicie bajaderki, a nie macie niepotrzebnego ciasta, to zawsze można je zrobić z herbatników, ale lepiej wykorzystać resztki i mieć czyste sumienie i pełny brzuch za jednym zamachem! :)

Ziemniaczki/Bajaderki 

 

Potrzebujemy:

  • ok 200g pokruszonego na mąkę niepotrzebnego ciasta lub herbatników
  • ok 100g miękkiego masła
  • ok 3/4 szklanki cukru pudru
  • 2 łyżek kakao
  • bakalii (wystarczy garść)
  • czekolady i mleka na polewę

Masło ucieramy z cukrem. Dodajemy okruszki ciasta, kakao i dokładnie mieszamy, aż uzyskamy masę, którą da się formować, dodajemy bakalie i znów mieszamy.
Z masy robimy kuleczki i chowamy do lodówki. Podczas gdy bajaderki czekają w lodówce rozpuszczamy czekoladę w takiej ilości mleka, aby uzyskać niezbyt rzadką polewę.
Polewamy bajaderki i ewentualnie dekorujemy posypką cukrową, orzechami czy wiórkami kokosa.
Odstawiamy do lodówki, żeby czekolada zastygła.

Smacznego!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję bardzo za wszystkie komentarze :) Anonimowych proszę o podpis :)